Jsme téměř na konci naší práce, testujeme betaverzi vysněné aplikace. Mezitím stále pracujeme na samotných slovníkových datech, tedy na jednotlivých slovíčkách. Zbývá nám udělat poslední korektury a vše bude připraveno k vydání.

Jak vlastně takováto aplikace vznikala? Nápady na vytvoření slovníku máme řadu let. Postupně jsme vytvořili spousty podkladových souborů v různých systémech. Původně jsme zamýšleli vydat tištěný slovník, ale jak jdou nové technologie kupředu, zdálo se nám, že tištěný slovník už není tím správným produktem. Nicméně téměř 10 let jsme se zabývali podklady pro tištěný slovník. Jedním z úkolů tedy bylo získat zdrojové data z našeho minulého úsilí ve formátu, který bude použitelný v mobilní aplikaci. Než se nám to podařilo, trvalo to téměř dva roky. Je třeba si uvědomit, že se jedná o obrovské množství dat. Bavíme se o cca 220 tisících heslových párů doplněných výslovností (a původně celým gramatickým aparátem, příklady atd.).

Samotné vytvoření aplikace nám v poslední fázi zabere necelého půl roku, což je proti ostatní práci na slovníku vlastně chvilička :-) Na konci stačí do aplikace natahat všechna hesla a vy už pak můžete v rukou držet hotovou aplikaci.

Tak ještě chvíli vydržte, slibuji, že už to nebude dlouho trvat.